Studencki Nobel dla Pauliny Kalman z kierunku lekarskiego

Paulina Kalman została laureatką XV edycji Studenckiego Nobla w kategorii „Działalność społeczna”. Jako przewodnicząca Studenckiego Onko-Forum (SOF) została doceniona za promowanie wśród studentów i absolwentów medycyny onkologii - jako ważnej, potrzebnej i atrakcyjnej specjalizacji.

Paulina Kalman jest też przewodniczącą Studenckiego Koła Naukowego „Kindley” działającego przy Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej WUM oraz wiceprzewodniczącą Studenckiego Koła Naukowego Onkologii Multidyscyplinarnej "Onkosfera" WUM działającego przy Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytucie Badawczym.

Gala wręczenia Studenckich Nobli

Uroczyste wręczenie Studenckich Nobli odbyło się w sobotę 25 maja. Tego dnia rozpoczęła się także jedna z najważniejszych inicjatyw Studenckiego Onko-Forum – coroczna Ogólnopolska Konferencja Onkologiczna "Studenckie Onko-Forum 2024” z udziałem wielu znakomitych ekspertów, w trakcie której poruszane są bieżące tematy z zakresu onkologii. Odbierając statuetkę Paulina Kalman gorąco dziękowała swoim kolegom i koleżankom zaangażowanym w organizację konferencji SOF.

– Nagroda jest naszą wspólną nagrodą i bardzo wam dziękuję – powiedziała laureatka.

O Studenckich Noblach

Studencki Nobel to ogólnopolski konkurs stypendialny organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Laureaci wyłaniani się w 10 kategoriach. Są nimi studenci, którzy odznaczają się wysokim zaangażowaniem w rozwój nauki, działalność artystyczną lub działalność społeczną.

W gronie tegorocznych finalistów konkursu w dziedzinie medycyna i farmacja znalazł się również nasi studenci z kierunku lekarskiego - Grzegorz Procyk oraz Przemysław Kasiak.