Uniwersytet Dzieci wyróżnił naszych specjalistów

Rozwój potencjału twórczego i intelektualnego dzieci to nadrzędna misja Uniwersytetu Dzieci, który od 2007 roku organizuje kursy edukacyjne dla uczniów w wieku 6-16 lat. WUM od wielu lat należy do oficjalnych partnerów Uniwersytetu Dzieci, a nasi wykładowcy oraz organizacje studenckie czynnie angażują się w jego działania. Co roku Uniwersytet Dzieci wyróżnia najlepszych wykładowców, autorów lekcji, filantropów i wolontariuszy za pracę na rzecz dzieci i edukacji. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się prof. Zbigniew Gaciong i prof. Maciej Kosieradzki.

Prof. Zbigniew Gaciong, rektor WUM otrzymał tytuł „Przyjaciela Uniwersytetu Dzieci”. Rektor został doceniony za ponadprzeciętne zaangażowanie we współpracę z Uniwersytetem Dzieci, otwartość i entuzjazm, pomysły i własne inicjatywy, udostępnianie przestrzeni Uczelni, promocję działań Fundacji wśród pracowników oraz podjęcie wyzwania wspólnego zmieniania edukacji.

Wyróżnienie w kategorii „Wykładowca Roku 2022/2023 Uniwersytetu Dzieci” trafiło do prof. Macieja Kosieradzkiego, kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej UCK WUM za wykład pt. „Jak w Polsce przeszczepia się narządy?”. Profesor Kosieradzki został wyróżniony za przekazywanie ważnych treści w ciekawy sposób, umiejętność skupienia uwagi młodych słuchaczy oraz odpowiedź na każde zadane dziecięce pytanie.

Nagrody i wyróżnienia wręczono w sobotę, 16 września. W sumie docenionych zostało ponad 40 osób. Więcej informacji na stronie