Usg w stanach zagrożenia życia - kurs prowadzony przez naukowców z Katanii

Studenci szóstego roku kierunku lekarskiego wzięli udział w kursie ultrasonografii point-of-care. Dzięki unijnemu projektowi Visiting Professor wśród wykładowców znaleźli się prof. Filippo Sanfilippo oraz dr Luigi La Via z Uniwersytetu w Katanii. Szkolenie odbyło się 1-4 czerwca we współpracy z II Kliniką Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Centrum Symulacji Medycznych WUM.

Każdy z 40 uczestników miał okazję dokładnego przećwiczenia umiejętności ultrasonograficznych w praktyce. Kurs poruszał tematy dotyczące ultrasonografii w stanach zagrożenia - szczególnie w zakresie obrazowania płuc, serca, jamy brzusznej i naczyń. Wykładowcom udało się pokazać ogromną wartość badania POCUS.

Organizację kursu wsparli studenci z ANKONY, anestezjologicznego koła naukowego działającego przy II Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii WUM.