Warsztaty dla licealistów na Wydziale Farmacji

19 i 21 września br. Wydział Farmaceutyczny gościł warszawskich licealistów. Młodzież mogła posłuchać ciekawych wykładów oraz wziąć udział w zajęciach praktycznych, prowadzonych przez dydaktyków WUM. To była próbka tego, jak w praktyce wygląda studiowanie farmacji i analityki medycznej na naszej uczelni.

Dwudniowe warsztaty odbyły się w ramach corocznej inicjatywy "Dotknij nauki - spotkania z Wydziałem Farmaceutycznym WUM” pod hasłem "Odkryj nasz Wydział". Młodzież, która uczestniczyła w wydarzeniu, to uczniowie klas czwartych o profilach biologiczno-chemicznym i medycznym. Formuła warsztatów pozwoliła im na samodzielne wykonywanie zadań i doświadczeń pod opieką kadry akademickiej WF. Zajęcia były też okazją do weryfikacji wyobrażeń dotyczących studiowania na kierunkach analityka medyczna i farmacja oraz zebrania informacji o perspektywach zawodu farmaceuty i diagnosty laboratoryjnego. Dzięki spotkaniu z naukowcami WF młodzi ludzie mogli zobaczyć, jak nauka i dydaktyka stają się pasją.

Warsztaty odbyły się pod patronatem , dr hab. Piotra Lulińskiego, dziekana Wydziału Farmaceutycznego WUM, a ich koordynatorem była dr Monika Franczak-Rogowska z Zakładu Chemii Leków, Analizy Farmaceutycznej i Biomedycznej WF WUM.