Wspólne działania dydaktyczne WUM i PW

Przedstawiciele naszego uniwersytetu i Politechniki Warszawskiej tworzą plan międzyuczelnianych pilotażowych inicjatyw w obszarze kształcenia. W tej właśnie sprawie spotkali się roboczo prof. Marek Kuch, prorektor ds. studenckich i kształcenia WUM oraz prof. Jan Słyk, prorektor ds. studiów Politechniki Warszawskiej.

W spotkaniu uczestniczyli też: prof. Paweł Włodarski, prorektor ds. umiędzynarodowieni, promocji i rozwoju, prof. Rafał Krenke, dziekan Wydziału Lekarskiego prof. Dorota Olczak-Kowalczyk, dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego, dr hab. Piotr Luliński, dziekan Wydziału Farmaceutycznego, prodziekani Wydziału Nauk o Zdrowiu, dr. hab. Piotr Dziechciarz, przewodniczący uczelnianego zespołu ds. jakości kształcenia oraz przedstawiciele Rad Dyscyplin i organizacji studenckich WUM.

Celem głównym podjętych działań jest wzbogacenie oferty dydaktycznej - szczególnie w obszarze interdyscyplinarności, nowych form kształcenia, współpracy nauczycieli oraz integracji systemów informacji, a przede wszystkich tworzenia wspólnych projektów studenckich. Plany obejmują też sport akademicki i wydarzenia kulturalne. Jak podkreślają uczelnie, lista ma formę otwartą, wymaga również ustalenia priorytetów oraz opracowania szczegółów. Teraz planowane jest powołanie grupy roboczej, złożonej z dydaktyków oraz studentów, która zajmie się koordynacją kolejnych przedsięwzięć. Dlatego zapraszamy naszą społeczność akademicką do współpracy. Zainteresowanych prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres: prorektor.ds.studenckich@wum.edu.pl

–  Nasi studenci, przyszli lekarze i przedstawiciele innych zawodów medycznych, muszą korzystać z nowoczesnych technologicznych rozwiązań, aby zapewnić pacjentom kompleksową opiekę – wyjaśnia prof. Marek Kuch. – Z kolei przyszli inżynierowie bez wiedzy i doświadczenia medyków nie mogą tworzyć efektywnych rozwiązań technologicznych odpowiadających na potrzeby społeczeństwa w zakresie opieki zdrowotnej. Podpisane w styczniu porozumienie o współpracy oraz szereg dalszych działań z Politechniką Warszawską daje nam perspektywę na stworzenie unikalnej jakości w kształceniu.