WUM i 214 lat nauczania medycyny

Władze rektorskie, dziekańskie i przedstawiciele administracji WUM jak co roku złożyły kwiaty pod kamiennym obeliskiem upamiętniającym jubileusz 200-lecia nauczania medycyny w Warszawie.

Dokładnie 214 lat temu - 15 listopada 1809 roku rozpoczęto w Warszawie nauczanie medycyny na poziomie uniwersyteckim. Został utworzony Wydział Akademicko-Lekarski. Dziekanem został Hiacynt Dziarkowski, a prezesem Stanisław Staszic.
Przypomina o tym pomnik, który znajduje się na terenie Kampusu Banacha. Wmurowano pod nim przesłanie dla społeczności akademickiej WUM o wychowywaniu i nauczaniu młodzieży akademickiej oraz niesieniu pomocy wszystkim chorym i potrzebującym, a także jubileuszową dewizę o służbie „Ludziom i Ojczyźnie”.