WUM i NIL będą wspólnie szkolić lekarzy i lekarzy dentystów

We wtorek, 31 października, prof. Zbigniew Gaciong, rektor WUM oraz Łukasz Jankowski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej podpisali porozumienie dotyczące organizacji szkoleń podyplomowych dla lekarzy i lekarzy dentystów. Nasza uczelnia będzie odpowiedzialna za opracowanie programu szkoleniowego oraz dobór kadry dydaktycznej, zaś Centralny Ośrodek Badań Innowacji i Kształcenia NIL zajmie się kwestiami organizacyjnymi, w tym rejestracją i kompleksowym kontaktem z uczestnikami kursów.

Prof. Zbigniew Gaciong, rektor WUM: – Konieczność kształcenia ustawicznego jest wpisana w zawód lekarza oraz lekarza dentysty. Aby zaspokoić potrzeby zdrowotne społeczeństwa i leczyć odpowiedzialnie poziom tego kształcenia musi być jak najwyższy. Podpisane z NIL porozumienie stwarza lekarzom i lekarzom dentystom dodatkową możliwość do zdobywania doświadczenia pod okiem najlepszych wykładowców z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - ekspertów o krajowej i międzynarodowej renomie w wielu dziedzinach medycyny.

– Zależy nam na jak najlepszej jakości kształcenia podyplomowego – podkreśla Łukasz Jankowski, prezes NRL. – Zwłaszcza dziś - w czasie otwierania coraz większej liczby kierunków lekarskich na uczelniach nieprzygotowanych do ich prowadzenia - musimy stać na straży wysokich standardów kształcenia na każdym etapie rozwoju zawodowego lekarza. Nasza współpraca z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym jest gwarancją wartościowych szkoleń.

Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony.