WUM i ZUS przedłużają porozumienie o współpracy

Nasza uczelnia oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych w 2020 roku zawarły porozumienie dotyczące wspólnego prowadzenia aktywnych działań na rzecz rozwoju - edukacyjnego i naukowego oraz realizacji projektu „Akademia Ubezpieczeń Społecznych”. W piątek, 30 czerwca br., aneks przedłużający umowę sygnowali: prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska oraz rektor prof. Zbigniew Gaciong.

Prof. Zbigniew Gaciong: - Wiedza z obszaru ubezpieczeń społecznych jest jednym z elementów wykorzystywanych w codziennej praktyce medycznej. Dalsza współpraca WUM z ZUS ma na celu przygotowanie studentów i pracowników naszej uczelni do funkcjonowania w systemie opieki zdrowotnej w oparciu o aktualne zasady i przepisy prawne.

Porozumienie obejmuje organizację konsultacji, wykładów i szkoleń dla studentów i pracowników o ubezpieczeniach społecznych, a także współpracę w obszarze studiów i studiów podyplomowych organizowanych przez WUM. Umożliwia też studentom korzystanie z bazy wiedzy ZUS przy pisaniu prac naukowych. Mają oni ponadto szansę na realizację praktyk i staży zawodowych w ZUS. Umowa została aneksowana na kolejne sześć lat.