Wykład na temat opieki zdrowotnej w Tajlandii

Odbył się 13 maja w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym WUM. Prelegentem był dr Vorravee Pattarongvisut, ekspert z ponad 20-letnim doświadczeniem dydaktycznym, specjalista problematyki international business oraz marketingu międzynarodowego. Wykład wygłosił dla słuchaczy programu SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia.

Tajlandia centrum medycznym Azji

Dr Pattarongvisut przyjechał na naszą uczelnię na zaproszenie kierowników programu SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia: Moniki Raulinajtys-Grzybek oraz Artura Białoszewskiego. W trakcie wykładu pt.: „Medical Hub in Asia – what chances arise? What do we needt to know about Asian Health Market” analizował koncepcję medycznego hub-u (Medical Hub), jakim w tym rejonie świata jest Tajlandia. Kwestie omawiał w oparciu o studia przypadków najbardziej znanych tajlandzkich szpitali a także własne doświadczenia wynikające z kwarantanny w okresie pandemii koronawirusa.

Zaprezentował też możliwości i szanse na współpracę polskich przedsiębiorców i lekarzy z tajlandzkimi szpitalami. Przedstawił strategie i rekomendacje dotyczące zarządzania biznesem szpitalnym w tym kraju, zwracając uwagę na specyfikę rynku oraz wymogi konieczne do spełnienia przez zagranicznych inwestorów i pracowników ochrony zdrowia.

Na koniec Dr. Pattarongvisu zaprosił studentów do udziału w warsztatach, podczas których mogli dzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami, co jest nieocenione w kontekście zdobywania praktycznych doświadczeń i rozwijania umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy w branży medycznej.

O prelegencie

Dr Vorravee Pattarongvisut jest absolwentem uczelni w Tajlandii, Szwajcarii, Belgii i Holandii (specjalność Human Resources, Organization Management, International Management oraz International Marketing Management). Działalność akademicką łączy z biznesem jako CEO Swiss Cosmetics Company. Od 15 lat mieszka naprzemiennie w Tajlandii i Europie. Łączy perspektywę azjatycką  i europejską, prezentując niuanse zarządzania w różnych kulturach. Jego pasją są podróże, odwiedził ponad 500 miast w 63 krajach. W wolnym czasie prowadzi blog „Man on the Move” w serwisie TripAdvisor.