Za nami stacjonarny Dzień Otwarty WUM

Panele tematyczne, warsztaty, 40 stoisk, na których studenci opowiadali, jak wygląda nauka i studiowanie na WUM, a przede wszystkim ponad 1500 osób, które nas odwiedziły – w sobotę 4 marca odbyło się jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń na naszej uczelni.

Dzień Otwarty to studenckie „święto” uczelni organizowane dla kandydatów na studia. Otworzyli je prof. Zbigniew Gaciong, Rektor, prof. Marek Kuch, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia oraz Agata Andrzejczyk, Przewodnicząca Samorządu Studentów WUM. 

Studenci na zorganizowanych przez siebie interaktywnych stoiskach zademonstrowali wiele medycznych ciekawostek. Można było wykonać pomiar glukozy i saturacji, przenalizować preparaty mikroskopowe, poćwiczyć umiejętności ratunkowe na trenażerach i fantomach, w tym fantomie noworodka, samodzielnie założyć wenflon. A do tego spróbować nietypowych przekąsek, w tym suszonych świerszczy i mączników oraz pobawić się przy rytmach Haiti Dance Game, dzięki grupie naszych studentów z English Division.

Ratownicy zaprosili na otwarty pokaz pierwszej pomocy z użyciem karetki, a zarejestrowane wcześniej grupy uczestniczyły w warsztatach: z szycia chirurgicznego, poboru krwi, „szpilek” anatomicznych i treningu efektywnej nauki oraz w wycieczkach do Centrum Symulacji Medycznych, Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego i Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii. Chętni mogli też wziąć udział w treningach otwartych - jogi i pilatesu, które poprowadzili trenerzy sekcji sportowych WUM.

O rekrutacji, anatomii i wyjazdach zagranicznych
Na auli odbyły się cztery panele tematyczne. Ten chyba najważniejszy dla kandydatów na studia dotyczył warunków rekrutacji i poprowadził go dr Longin Niemczyk, sekretarz uczelnianej komisji rekrutacyjnej. Informacji na temat rekrutacji można było również zasięgnąć przy stanowisku Biura Organizacji Kształcenia i Spraw Studenckich. 
Nasi goście z zaciekawieniem przysłuchiwali się też studentkom koła naukowego „Ars Medica”, które opowiadały o egzaminie z anatomii, który uchodzi za jeden z najtrudniejszy na studiach medycznych. Radziły, jak się uczyć, żeby zdać i wyjaśniały, że anatomia nie jest straszna, tylko bardzo ciekawa. Studenci należący do IFMSA-Poland Oddział Warszawa dzielili się swoimi wrażeniami z zagranicznych wymian studenckich, a członkowie Studenckiego Towarzystwa Naukowego opowiadali o działalności w studenckich kołach naukowych. Na WUM działa ich ponad 200, dlatego już od pierwszego roku studiów warto dołączyć do jednego z nich i rozwijać się naukowo.

Uczelnia praktycznie i od „kuchni”
Przygotowanie takiego wydarzenia wymaga zaangażowania wielu studentów oraz pracowników uczelni. W tym roku było to ponad 200 osób, a prace zaczęły się już na początku roku. – Program ułożyliśmy tak, aby kandydaci otrzymali wszystkie niezbędne informacje na temat rekrutacji i życia studenckiego - mówi Agnieszka Wlazłowska-Pietrzak, kierownik Biura Komunikacji i Promocji. – Chcieliśmy też pokazać, że kierunki medyczne, farmaceutyczne czy o zdrowiu mają też bardzo praktyczny charakter. Dlatego duży nacisk kładziemy na aktywny udział gości w wydarzeniu stacjonarnym. Mamy nadzieję, że się udało i przekonaliśmy, że warto wybrać WUM. Wszystkich tych, którzy nie mogli dotrzeć na WUM, zapraszamy 15 kwietnia na Dzień Otwarty on-line. 

Szczegóły dotyczące Dnia Otwartego WUM on-line będą dostępne wkrótce na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

 

A tak wyglądał nasz Dzień Otwarty w skrócie: