Zakończyła się modernizacja budynku rektoratu
Na początku sierpnia został ponownie otwarty budynek rektoratu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Gmach mieszczący się przy ul. Żwirki i Wigury 61 jest siedzibą władz rektorskich, dziekańskich, dziekanatów i administracji uniwersytetu.
"Na co uważać podróżując z dziećmi?" Zapraszamy na kolejny podcast WUM z cyklu Fakty o zdrowiu
Czy przed podróżą z dzieckiem warto wybrać się do pediatry? Jakie leki mieć pod ręką? O czym pamiętać planując wakacje z małym alergikiem? Na te i wiele innych pytań odpowiada dr hab. Wojciech Feleszko z Kliniki Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego WUM. Zachęcamy do słuchania i oglądania!
Rozpoczynamy cykl podcastów WUM: Fakty o zdrowiu
Celem podcastów jest edukacja. Chcemy dzielić się najlepszym, co mamy: rzetelną wiedzą ekspertów z różnych dziedzin medycyny, farmacji i nauk o zdrowiu, opartą na doświadczeniach z codziennej praktyki klinicznej. Stąd nazwa cyklu: Fakty o zdrowiu. Mamy nadzieję, że nasze podcasty dostarczą słuchaczom wielu ważnych informacji dotyczących zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Cykl rozpoczyna rozmowa z dr Wandą Baltazą z Zakładu Zdrowia Publicznego WUM o tym, jak zmieniać swoje nawyki żywieniowe na lepsze.
Lekarz, który został powołany do pełnienia funkcji konsultanta. Siedzi przy biurku, w ręku trzyma okulary z lunetkami
Prof. Mariusz Kuśmierczyk jest kierownikiem Kliniki Chirurgii Serca, Klatki Piersiowej i Transplantologii UCK WUM. Na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie kardiochirurgii został powołany 12 sierpnia br. przez Minister Zdrowia Izabelę Leszczynę. Kadencja potrwa pięć lat.
Dwa nowe kierunki w Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM
Innowacje w Medycynie i Ochronie Zdrowia (IMiOZ) oraz MBA w Zarządzaniu Badaniami Klinicznymi i Innowacjami Biomedycznymi (MBA-ZBK) - to dwie propozycje edukacyjne dla osób z wyższym wykształceniem pracujących w sektorze biomedycznym. Nowe kierunki są bezpłatne dla słuchaczy!
prof. Piotr Pruszczyk
– Warszawski Uniwersytet Medyczny opiera się na trzech filarach. To edukacja, diagnostyka i leczenie pacjentów oraz działalność naukowa. Te wszystkie elementy w sposób naturalny muszą się przenikać i to właśnie ma miejsce – mówił w videopodcaście Wprost „Ludzie nauki” z cyklu „Polska nauka śladami Kopernika” prof. Piotr Pruszczyk, Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii WUM, Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo-Zatorowej UCK WUM.
Co działo się na konferencji „Wyrównujmy szanse” podczas ŚTKP?
Chroni przed chorobami bakteryjnymi, wirusowymi i alergiami, odsuwa widmo otyłości i zmniejsza ryzyko nowotworów zarówno u dziecka, jak i mamy – takie jest kobiece mleko. Niestety, nie wszystkie dzieci mają szansę na „złoty standard żywienia”. To im poświęcony jest 33. Światowy Tydzień Karmienia Piersią, zainagurowany konferencją CM WUM.